Witamy serdecznie wszystkich na stronie

Klubu Karate "SAMURAJ" Szczecin​

Nasze Dojo znajduje się w jednym z najlepiej skomunikowanych miejsc Szczecina. Tutaj przecinają się ciągi komunikacyjne łączące prawobrzeże z lewą częścią Szczecina i Policami. W bezpośrednim sąsiedztwie Placu Rodła, krzyżują się linie tramwajowe łączące dzielnice Skolwin z Krzekowem, Niebuszewo z Pomorzanami, Głębokie ze Śródmieściem.

Na naszej stronie pragniemy przedstawić pokrótce ważne informacje dotyczące naszego klubu i zaprosić Wszystkich do zapoznania się z karate – jedną ze sztuk walki – której uczymy. Jeśli chcielibyście trenować z nami, skontaktujcie się – przyślijcie e-mail, zadzwońcie albo przyjdźcie na trening.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie
Ryszard Kulikowski

Nasze Dojo

Wejście do klubu

KLUB KARATE 'SAMURAJ' SZCZECIN

ul. Małopolska 57 Szczecin

(wejście od ul. Mazowieckiej)

Włoskie metody treningowe w Samuraju
     17 czerwca 2017 roku we włoskiej miejscowości Cesenatico zakończył się Międzynarodowy Eurocamp, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus + Sport – „Sport at School”. Wydarzenie to było sesją szkoleniową dla 24 nauczycieli/trenerów z Włoch, Hiszpanii, Francji, Polski, Niemiec i Portugalii.
     Trener – Ryszard Kulikowski i troje innych trenerów z Polski bierze czynny udział w tym projekcie, czerpiąc wiedzę od najwybitniejszych specjalistów z zakresu innowacyjnych metod treningowych dzieci i młodzieży.
     Tematem przewodnim szkolenia była promocja aktywności fizycznej w szkołach podstawowych, mająca na celu zwalczanie siedzącego stylu życia u chłopców i dziewcząt oraz hipokinezji, która niezaprzeczalnie zagraża naszym dzieciom, gdyż brak ruchu staje się chorobą cywilizacyjną.

Projekt ten wykorzystuje innowacyjne podejście oparte na najnowszych badaniach naukowych i przewiduje przeniesienie praktyk oraz doświadczeń, między uczestnikami partnerskich krajów do szkół podstawowych oraz klubów karate.
Tematyka szkolenia obejmowała:
•    nowoczesne metody treningowe karate,
•    nowoczesne metody rozwoju fizycznego,
•    nowoczesne metody prowadzenia zajęć,
•    nowoczesne metody aktywności ruchowej.

Trenerzy najwyższej klasy oraz specjaliści z zakresu biomechaniki i metodyki treningu, prowadzili warsztaty na których prezentowali wyniki swoich badań z zakresu pediatrii, neurologii, neurofizjologii, biomechaniki itp. Wszystko dotyczyło opracowania możliwie najlepszego programu treningowego, mającego na celu multidyscyplinarny rozwój dzieci.
     Oprócz części teoretycznej, podczas której wyjaśniane były przesłanki naukowe, Trener Ryszard brał udział w warsztatach praktycznych pod fachowym okiem trenerów z FIJLKAM.
     Od września 2017 roku, w czasie trwania roku szkolnego, nauczyciele/trenerzy, którzy uczestniczyli w szkoleniu, będą realizować program „Sport at School” w czterech wybranych szkołach podstawowych każdego kraju.

Jeśli stawiasz na profesjonalizm
chcesz
aby Twoja pociecha rozwijała się ogólnorozwojowo
zgodnie z najnowszymi standardami