Relacja z imprez

Lista osiągnięć klubu jest bardzo długa. Samuraje rokrocznie zdobywają medale na Mistrzostwach Polski oraz odnoszą sukcesy na Międzynarodowych Turniejach w kraju i za granicą. I tak m.in. w maju 1995r. na Turnieju Przyjaźni w Brescii – Włochy, w czerwcu 1995r. podczas Pucharu Rugii w Niemczech, w czerwcu 1996r. Międzynarodowy Turniej Karate w Cottbus, w 1997 roku kolejny Puchar Rugii w Niemczech, w maju 1998r. Międzynarodowy Turniej Karate Brescia we Włoszech, a w sierpniu 1998r. podczas zawodów o Puchar Brandenburgii w miejscowości Gustrow, Samuraje zdobyli cztery złote medale, trzy srebrne i trzy brązowe. W czerwcu 1999r. w Eslov (Szwecja) podczas rozgrywanego Pucharu Świata zawodnicy Samuraja zdobyli 2 złote, 2 srebrne i 3 brązowe medale. Ponownie wyjazd do Brescii na zawody 1 maja 2002 r. przyniósł 5 medali; 2 złote, 1 srebrny i 2 brązowe. Kolejny sukces to złoty medal na Pucharze Świata w Eslov w 2003 roku i brązowy medal w Brescii 1 maja 2004r. podczas udziału po raz pierwszy w konkurencji dla dzieci Combinata (tor przeszkód, ćwiczenie z piłką i kata) Gioco Sport Karate. Podczas rozgrywanych w listopadzie 2005r we Wrocławiu Mistrzostw Europy w Karate Shotokan (ESKA) nasz zawodnik w drużynie juniorów w Kata zdobył brązowy medal. Kolejny udział w mocno obsadzonym turnieju Przyjaźni w Brescii w 2008roku zakończył się zdobyciem brązowego medalu. Mistrzostwa Europy Centralnej czerwiec 2008 w Bydgoszczy to sukces poparty zdobyciem 11 medali; 5 srebrnych i 6 brązowych. W październiku 2012 roku na Mistrzostwach Świata Karate WUKF w Serbii nasze zawodniczki zdobyły brązowy medal w konkurencji kata drużynowe kadetek, natomiast 1 zawodniczka złoty medal w drużynie Kumite juniorek oraz 2 zawodników brązowy medal w Kumite drużynowym juniorów.
We wrześniu 2013 roku podczas Mistrzostw Świata Karate FSKA rozgrywanych w Żukowie k.Gdańska 6 naszych zawodników zdobyło 6 medali (3 złote i 3 srebrne)

Uważam, że tak wysokie wyniki są możliwe nie tylko dzięki talentowi i wysokim umiejętnościom trenerskim, lecz przede wszystkim dzięki wytrwałej pracy młodych ludzi. Jest to przykład jak karate rozwija „ducha walki”, nie tylko na zawodach lecz w codziennym życiu.

Przez całe życie uczymy się od najlepszych, czego przykładem są wspólne zgrupowania polskich karateków z mistrzami w tej dziedzinie sportu – Włochami. Włosi to jedni z najlepszych szkoleniowców i zawodników karate w Europie i na Świecie, stąd nasze wzajemne kontakty są niezwykle istotne dla rozwoju tej dziedziny sportu w naszym kraju. W lipcu 1999 roku w Szczecinie odbyło się zgrupowanie z mistrzem Giuseppe Beghetto (7. dan), które było ukoronowaniem dwudziestolecia pracy z polskimi szkoleniowcami. Podczas następnego zgrupowania w lipcu 2002 roku w Szczecinie troje naszych zawodników zdawało egzaminy na stopnie mistrzowskie, a kolejni w listopadzie 2003. Jubileusz 25 lecia przyjazdów do Polski zorganizowaliśmy podczas zgrupowania, na które Maestro Beghetto został zaproszony w listopadzie 2004r. Na uroczystej kolacji spotkało się wielu Karateka, którzy w czasie tych minionych 25 lat spotykali się wspólnie na salach. Na kolejnym zgrupowaniu w grudniu 2006 roku sensei Ryszard Kulikowski zdał egzamin na stopień 5 Dan. W grudniu 2007 roku zgrupowanie z mistrzami włoskimi było poświęcone zmianom w szkoleniu dzieci i młodzieży.