Cofnij
O klubie
Witamy serdecznie wszystkich na stronie
Klubu Karate "SAMURAJ" Szczecin

Na naszej stronie pragniemy przedstawić pokrótce ważne informacje dotyczące naszego klubu i zaprosić Wszystkich do zapoznania się z karate - jedną ze sztuk walki - której uczymy. Jeśli chcielibyście trenować z nami, skontaktujcie się - przyślijcie e-mail, zadzwońcie albo przyjdźcie na trening.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Ryszard Kulikowski


Nasze Dojo znajduje się w jednym z najlepiej skomunikowanych miejsc Szczecina. Tutaj przecinają się ciągi komunikacyjne łączące prawobrzeże z lewą częścią Szczecina i Policami. W bezpośrednim sąsiedztwie Placu Rodła, krzyżują się linie tramwajowe łączące dzielnice Skolwin z Krzekowem, Niebuszewo z Pomorzanami, Głębokie ze Śródmieściem.


Nasze Dojo


Salka treningowa 1Salka treningowa 1Salka treningowa 2
Wejście do klubu 

Wejście do klubu od strony ulicy Mazowieckiej

Recepcja

Recepcja
 
Szybki kontakt

KLUB KARATE 'SAMURAJ' SZCZECIN
ul. Małopolska 57 Szczecin

(wejście od ul. Mazowieckiej)

Tel.: (+ 48) 693 728 449
E-mail: karate@samuraj.szczecin.pl Włoskie metody treningowe w Samuraju


 
     17 czerwca 2017 roku we włoskiej miejscowości Cesenatico zakończył się Międzynarodowy Eurocamp, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus + Sport - "Sport at School". Wydarzenie to było sesją szkoleniową dla 24 nauczycieli/trenerów z Włoch, Hiszpanii, Francji, Polski, Niemiec i Portugalii.
     Trener - Ryszard Kulikowski i troje innych trenerów z Polski bierze czynny udział w tym projekcie, czerpiąc wiedzę od najwybitniejszych specjalistów z zakresu innowacyjnych metod treningowych dzieci i młodzieży.
     Tematem przewodnim szkolenia była promocja aktywności fizycznej w szkołach podstawowych, mająca na celu zwalczanie siedzącego stylu życia u chłopców i dziewcząt oraz hipokinezji, która niezaprzeczalnie zagraża naszym dzieciom, gdyż brak ruchu staje się chorobą cywilizacyjną.
     Projekt ten wykorzystuje innowacyjne podejście oparte na najnowszych badaniach naukowych i przewiduje przeniesienie praktyk oraz doświadczeń, między uczestnikami partnerskich krajów do szkół podstawowych oraz klubów karate.
Tematyka szkolenia obejmowała:
•    nowoczesne metody treningowe karate,
•    nowoczesne metody rozwoju fizycznego,
•    nowoczesne metody prowadzenia zajęć,
•    nowoczesne metody aktywności ruchowej.

     Trenerzy najwyższej klasy oraz specjaliści z zakresu biomechaniki i metodyki treningu, prowadzili warsztaty na których prezentowali wyniki swoich badań z zakresu pediatrii, neurologii, neurofizjologii, biomechaniki itp. Wszystko dotyczyło opracowania możliwie najlepszego programu treningowego, mającego na celu multidyscyplinarny rozwój dzieci.
     Oprócz części teoretycznej, podczas której wyjaśniane były przesłanki naukowe, Trener Ryszard brał udział w warsztatach praktycznych pod fachowym okiem trenerów z FIJLKAM.
     Od września 2017 roku, w czasie trwania roku szkolnego, nauczyciele/trenerzy, którzy uczestniczyli w szkoleniu, będą realizować program "Sport at School" w czterech wybranych szkołach podstawowych każdego kraju.

Jeśli stawiasz na profesjonalizm
i
chcesz
aby Twoja pociecha rozwijała się ogólnorozwojowo
zgodnie z najnowszymi standardami
to
czekamy na Ciebie.Trenuj z medalistami Mistrzostw Polski, Europy i Świata
Klub Karate Samuraj Szczecin

© Copyright 2013 Samurai Szczecin. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Strony internetowe Pro-Link